OCHRONA BIOLOGICZNA

Ogród to miejsce, w którym chcemy odpocząć i cieszyć się pięknem natury. Jednak, aby rośliny w nim rosnęły pięknie i zdrowo, musimy zapewnić im odpowiednie warunki oraz zadbać o ich ochronę przed chorobami i szkodnikami. Ochrona biologiczna roślin to jedna z metod, która pozwala nam na zwalczanie chorób i szkodników przy pomocy pożytecznych mikroorganizmów, bez użycia szkodliwych pestycydów.

Czym jest ochrona biologiczna roślin?

Stosowanie preparatów biologicznych przynosi wiele korzyści. Przede wszystkim, są one bezpieczne dla ludzi, zwierząt oraz środowiska. Warto również podkreślić, że preparaty biologiczne są skuteczne w zwalczaniu uciążliwych szkodników oraz chorób roślin. Dzięki stosowaniu preparatów biologicznych, można ograniczyć lub całkowicie zrezygnować ze stosowania szkodliwych pestycydów, co pozytywnie wpływa na zdrowie i bezpieczeństwo ludzi oraz na środowisko naturalne.

Jakie preparaty biologiczne warto stosować w ogrodzie?

Te mikroorganizmy skutecznie zwalczają przędziorki, szpeciele i wciornastki na drzewach i krzewach ozdobnych oraz owocowych. Preparaty te są szczególnie skuteczne w przypadku świerka ‘Conica’ oraz winorośli.

To mikroorganizmy, które zwalczają larwy opuchlaków i ziemiórek w glebie. Stosowanie preparatów z nicieniami zwiększa przyswajalność substancji odżywczych przez rośliny.

To preparaty, które zapobiegają chorobom roślin powodowanym przez patogeny odglebowe, takie jak fytoftoroza czy fuzarioza. Dodatkowo zwiększają przyswajalność substancji odżywczych przez rośliny.

Preparaty, które wyłapują samce ćmy azjatyckiej, która jest szkodnikiem bukszpanu.