Sprzyjamy pszczołom

Nasza firma sprzyja pszczołom. Poprzez działania edukacyjne i marketingowe próbujemy uświadamiać naszym klientom jak ważne dla człowieka są te owady – zawdzięczamy im bowiem coś więcej niż tylko miód czy inne produkty pszczele: są one kluczowe dla produkcji żywności, ponieważ to one zapylają rośliny, które spożywamy.

Pszczoły miodne i dzikie owady zapylające odgrywają kluczową rolę w rolnictwie i produkcji żywności. Niestety, obecnie stosowany model rolnictwa oparty na agresywnym wykorzystaniu substancji chemicznych zagraża zarówno jednym jak i drugim, przez co stwarza niebezpieczeństwo dla łańcucha dostaw żywności.

Nie mogąc przejść obojętnie wobec zjawiska drastycznego zmniejszania się populacji pszczół nasza firma włączyła się w akcję ‘Sprzyjamy pszczołom’.  W ramach tej akcji prowadzimy następujące działania:

  • przekonujemy naszych klientów do ograniczenia ilości zużywanych środków ochrony roślin w ogrodzie – w ramach naszej ‘Kliniki roślin’ wykonujemy profesjonalną diagnostykę chorób, dobieramy właściwe środki oraz informujemy jak poprawnie i bezpiecznie wykonywać opryski aby nie stwarzać zagrożenia dla pszczół i innych owadów zapylających,
  • zachęcamy naszych klientów do przejścia z ochrony chemicznej na całkowicie nieszkodliwe i proekologiczne metody biologicznej ochrony roślin oferując nowoczesne preparaty biologiczne,
  • promujemy łąki kwietne, czyli naturalne, nie wymagające koszenia trawniki, zakładane w oparciu o dostępne u nas specjalne mieszanki nasion traw i wieloletnich kwiatów, które stanowią pożytek dla pszczół,
  • prowadzimy sprzedaż pszczół murarek w formie zahibernowanych kokonów, z których, po umieszczeniu w domku dla owadów,  w ciągu 48 godzin wykluwają się przyjazne, nieagresywne i nieżądlące pszczoły.
    Murarki ogrodowe to bardzo pożyteczne owady zapylające, których obecność w każdym ogrodzie jest pożądana i niezwykle korzystna dla środowiska naturalnego.