Rośliny miododajne

Wiele gatunków spośród szerokiego asortymentu dostępnych w naszej szkółce roślin to rośliny miododajne. Wspólną ich cechą jest atrakcyjność dla pszczół w okresie kwitnienia. W tej grupie roślin znajdują się zarówno drzewa i krzewy jak i byliny, które oprócz pięknych i barwnych kwiatów posiadają również walory zapachowe. Z tego względu warto jest mieć je w swoim ogrodzie i wspierać pszczoły, które stanowią niezbędne ogniwo w łańcuchu dostaw żywności.

Odrębna kategoria roślin miododajnych to tzw. łąki kwietne, czyli naturalne trawniki zakładane w oparci o dostępne u nas specjalne mieszanki nasion traw i kwiatów. Odpowiedni dobór nasion kwiatów w mieszance gwarantuje ciągłość kwitnienia przez cały sezon wegetacji a trawnik jest praktycznie bezobsługowy bowiem koszenie wykonuje się raz w roku późną jesienią. Łąka kwietna cieszy oko wspaniałą ferią barw i różnorodnością oraz stanowi naturalny ekosystem dla zamieszkujących ją owadów. Kwitnące przez cały czas sezon kwiaty są bezcennym pożytkiem dla pszczół miodnych.

Rośliny miododajne to również kwiaty, które można sobie wyhodować z dostępnych u nas nasion i cebul. Łatwo je odnaleźć na regale bowiem opakowania posiadają symbol pszczoły.

Realizujemy również założenia przyszkolnych ogrodów i rabat edukacyjnych opartych na gatunkach roślin miododajnych.